Вівторок, 25.06.2019, 07:11
Вітаю Вас Гость | RSS

Оваднівський професійний ліцей

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 114
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Cлюсар із ремонту сільськогосподарських машин та устаткування

Професія «Слюсар з ремонту автомобілів»

Боротьба за продовження життя автомобілів, утримання їх у належному технічному стані, безпека роботи водіїв, надійність експлуатації – у всьому цьому велика роль належить слюсарю з ремонту автомобілів – провідній особі в технічній службі автотранспортних підприємств.

З історії професії

Перше повідомлення про слюсарну справу, як самостійне ремесло, знайшли в документі віденського архіву 1463 року. В 1545 році вже існував слюсарний цех в місті Шмалькадені, Німеччина. Понад сто років тому, а точніше в 1898 р., німець Карл Бенц запатентував перший автомобіль.

Професія «автослюсар» зароджувалася в міру розвитку автомобільного транспорту. Виробництво й експлуатація автомобілів підсилювали потребу в людях, здатних підтримувати їх у справному стані і ремонтувати їх. З винаходом конвеєра, в 30-ті роки XX століття, Генрі Фордом, кількість автомобілів різко зросла. Це створило необхідність у збільшенні кількості людей, що вміють підтримувати автомобіль у справному стані. Ускладнення конструкції автомобіля і поява складного діагностичного устаткування (50-і роки XX століття) приводить до поділу спеціальностей автослюсаря: моторист, авто електрик, маляр, вулканізаторник і т.д. Зростання кількості автомобілів у Україні спричиняє значне розширення мережі підприємств по їх технічному обслуговуванні та ремонту, збільшує потребу в кваліфікованих робітниках.

Умови праці

Слюсар з ремонту автомобілів проводить технічне обслуговування, розбирання, ремонт, заміну, зварку, збірку і регулювання вузлів автомобілів. Розбраковує деталі після розбирання і миття, здійснює статичне і динамічне балансування деталей і вузлів. Виконує операції по мастилу і зміні ресор і радіаторів, свердленню отворів і нарізку різьблення, виготовленню прокладок. Здійснює установку приладів і агрегатів електроустаткування по схемі, включення їх в мережу, установку запалення на розподільниках, їх перевірку на стенді, регулювання і усунення дефектів. Виконує оброблення, зрощення, ізоляцію і паяння проводів, перевірку свічок на іскроутворення, просочення і сушку ізоляційних обмоток приладів і агрегатів електроустаткування. Проводить обкатку на стенді і пробігові випробування автомобілів після ремонту. Оформляє приймально-здавальну документацію.

Повинен знати:

·       Устрій і призначення вузлів, агрегатів та приладів середньої складності; 

·       Правила збирання автомобілів та мотоциклів, ремонту деталей, вузлів, агрегатів і приладів; 

·       Основні способи розбирання, збирання, знімання та встановлення приладів і агрегатів електрообладнання; 

·       Відповідальні регулюючі та кріпильні роботи: типові зіпсування системи електрообладнання, способи їх визначення та усунення; 

·       Основні властивості металів; 

·       Призначення термообробки деталей.

Повинен уміти:

·       У думках представляти взаємодію всіх деталей; 

·       Правильно планувати ремонт; 

·       Користуватися звичайним слюсарним і спеціальним інструментом, пристосуваннями і приладами; 

·       Проводити контрольні, кріпильні, регулювальні, складальні, розбірні і інші операції, швидко виконувати точні рухи; 

·       Обробляти метал різанням; 

·       Водити автомобіль.

Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста:

·       Фізична витривалість і сила; 

·       Хороший зір і окомір (лінійний і об'ємний); 

·       Рухливість, координація і точність рухів кистей і пальців рук; 

·       Тонка м'язова і слухова чутливість; 

·       Хороша образна і оперативна пам'ять; 

·       Технічний інтелект; 

·       Високий об'єм і розподіл уваги; 

·       Спостережливість; 

·       Терпіння, дисциплінованість і відповідальність.

 

Предметом праці слюсаря є автомобіль, його системи, агрегати, прилади, деталі. Встановивши причини неполадок, слюсар розбирає несправні агрегати і вузли, замінює окремі деталі, знову проводить їх збирання і закріплює на своїх місцях, змащує частини, що труться, укладає лінії бортової комунікації. Слюсар з ремонту автомобілів користується цілим арсеналом інструментів, механізмів, пристроїв. Перша умова роботи в сфері до технічного обслуговування і ремонту автомобілів – любов до техніки, друге - терпіння й наполегливість. Слюсарю потрібне почуття відповідальності. Ця професія розвиває ряд позитивних якостей людини, таких як спостережливість, майстерність, акуратність, аналітичне й технічне мислення.

Медичні протипоказання

Робота не рекомендована людям, які страждають на захворювання:

·       Важкими захворюваннями серцево-судинної і дихальної системи; 

·       Захворюваннями опорно-рухового апарату; 

·       Алергічними захворюваннями; 

·       Вираженими дефектами зору і слуху; 

·       Серйозними нервово-психічними розладами.

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930