Четвер, 24.10.2019, 00:03
Вітаю Вас Гость | RSS

Оваднівський професійний ліцей

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 115
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія ліцею

Оваднівський професійний ліцей - один із найстаріших професійно-технічних навчальних закладів Волині

  Історія його розпочалася у травні місяці 1940 року, коли в селі Бужани Горохівського  району в колишньому маєтку графині Лідоховської запрацювала школа механізації сільського господарства.Директором її був призначений педагог-інженер Микола Першечкін, заступником – Іван Петрович Різниченко.  Одразу після визволення Волині від німецько-фашистських загарбників ця школа відновила свою роботу у місті Володимирі-Волинському,   з жовтня 1944 року почала готувати кадри механізаторів для зруйнованого війною сільського господарства області. У ній навчалися 30 учнів, які здобували професії водіїв, трактористів, локомобілістів, машиністів складних МК-1100.Термін навчання – три місяці. Уся навчально-технічна база школи складалася із трьох старих тракторів, двохавтомашин і однієї молотарки.   

  У  1946 році Володимир-Волинський школі механізації органи державної влади виділили окреме приміщення на 90 навчальних місць. Зросла навчально-матеріальна база: у цей час навчальний заклад має у своєму розпорядженні трактори "Універса л", СХТЗ-НАТУ", "С-60", автомобілі "Шевролет" і "ГАЗ-АА", молотарку "МК-1100". У жовні 1955 року школу перейменовано в училище механізації сільського господарства №8. Збільшується набір учнів, у 1956 році вже навчається 500 осіб, які здобувають спеціальності трактористів, механіків-комбайнерів самохідних комбайнів, льонотеребильників, слюсарів.   З квітня 1959 року навчальний заклад продовжує свою роботу у селі Овадне Володимир-Волинського району. Він розміщується на базі колишньої Оваднівської машино-тракторної станції, гуртожиток якої переобладнано під навчальний корпус. Училище стає одним із провідних навчальних закладів Волині, яке готує молодих спеціалістів для сільського господарства, контингент учнів зі 120 юнаків і дівчат зростає до 600. В училищі учні забезпечувалися безкоштовним харчуванням, гуртожитком, спецодягом і стипендією. Оснащувався навчальний заклад новою технікою, на роботу прийшли нові кадри, щоб свої знання передати молодому поколінню. У 1960 році тодішній директор училища Омелян Дрогайцев вирішив побудувати новий навчальний корпус, щоб учні мали змогу здобувати знання у світлих приміщеннях.

"Тому кожен із викладачів, хто йшов на обідню перерву, мав заходити на будівництво і допомагати будівельникам: то цеглу піднести, то дошки, то цемент. З обіду – знову так само", - згадує В.С.Калиш, який впродовж 24 років аж до 1998 року працював першим заступником директора з навчально-виробничої частини.

У 1967-1972 роках керівником навчального закладу був Вітрук Микола Михайлович.

У 1975 році навчальний заклад очолив В.А.Малецький, заслужений працівник професійно-технічної освіти України. За час його роботи училище перейшло на трирічний термін навчання, була запроваджена загальноосвітня підготовка, учні стали здобувати повну середню освіту. Кількість учнів зросла до 640 осіб. У 1977 році після виходу постанови ЦК і Ради Міністрів України про розвиток професійно-технічної системи постало питання побудови комплексу профтехучилища. У ці та наступні роки побудовано триповерховий навчальний корпус, гуртожиток на 220 місць, двоповерхова котельня (аналогів якої у Володимир-Волинському районі не було), громадсько-побутовий комплекс, 12 – квартирний будинок для викладачів. Змінилася матеріально-технічна база: придбано було 50 тракторів, 11 зернових комбайнів, 10 спецкомбайнів, нові марки автомобілів, Майстерні на цей час були наповнені сільськогосподарським реманентом, автопарк – оснащений повністю.

У серпні місяці 1977 року на базі Оваднівського ССПТУ №1 був проведений VI республіканський конкурс учнів сільських професійно-технічних училищ на кращого механізатора України. У подарунок від держави тоді училище отримало 13 тракторів Т-74, 13 чотирикорпусних плугів ПН-4-35 і 10 трикорпусних – ПН-3-35.

У 70-80-і роки училище неодноразово виборювало перші місця у соціалістичних змаганнях з організації навчально-виробничого процесу та навчально-виховної роботи серед сільських профтехучилищ України, за що було  нагороджено перехідним Червоним прапором.

                У 1982 – 1992 роках педагогічний колектив очолював В.М.Маць.

У 1981 році навчальний заклад реорганізовано в СПТУ – 21, а з 1992 року він діє як ПТУ – 21 села Овадне, Володимир-Волинського району.

З 1992 року директором навчального закладу став В.С.Ролюк, відмінник освіти України. Під його керівництвом було завершено будівництво адміністративно-побутового комплексу, де розмістилася нова їдальня, актова зала на 300 місць, спортивна зала, бібліотека з читальною залою та бухгалтерія. За останні десятиріччя було замінено 7 покрівель на шатрові дахи, побудовано артезіанську свердловину, водонапірну башту, реконструйовано газову котельню (встановлено імпортні енергоощадливі котли), проведено благоустрій території.

Сьогодні заклад має навчальне господарство, у якому відгодовується більше 250 свиней, 37 голів великої рогатої худоби, обробляється 242 га орної землі.

Із січня місяця 2004 року навчальний заклад набув статусу професійного ліцею і сьогодні здійснює підготовку кваліфікованих робітників з таких спеціальностей:

 • тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва;

 • слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування;

 • працівник фермерського господарства;

 • електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

 •  водій автотранспортних засобів (категорії В, С); 

 •  кухар-кондитер; 

 • касир торгівельного залу, контролер-касир, оператор комп’ютерного набору, 

Підготовку майбутніх кваліфікованих робітників здійснюють 49 педагогічні працівники, 17 із них викладачі (спеціалісти вищої категорії – 3, першої – 7, другої - 3, спеціалісти – 4).

Впродовж 42 років майстром виробничого навчання працював Радуй Оксентій Петрович. Він очолював обласну школу майстерності майстрів виробничого навчання (1980 – 1986), його учні були переможцями обласних (1987, 1990) та республіканського (1991) конкурсів професійної майстерності з професії тракторист-машиніст широкого профілю. Нагороджений орденом "Знак Пошани", медалями.

Багато випускників навчального закладу стали відомими в області і Україні спеціалістами, керівниками сільськогосподарських підприємств і навчальних закладів. Серед колишніх учнів – Герой Соціалістичної Праці Сергій Сава, кавалери орденів Леніна і Трудового Червоного Прапора Микола Гайнацький, Роман Рибай, Василь Галащук, Григорій Каліщук, директор Оваднівської загальноосвітньої школи Петро Петрук, директор Старовижівського професійного ліцею Володимир Семенюк, Оваднівський сільський голова Сергій Панасюк.


АДМІНІСТРАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Директор - Ролюк Василь Спиридонович

Заступник директора з навчально-виробничої роботи - Мороз Григорій Сергійович

Заступник директора з навчально-виховної роботи - Жолнач Ірина Григорівна

Заступник директора з господарської роботи - Дейнека Марія Василівна

Заступник директора з загальноосвітньої підготовки - Павлюк Валерій Анатолійович

Старший майстер - Хомяк Петро Олексійович

Керівник Фізичного виховання - Балаж Людвик Людвикович

Практичний психолог - Полянська-Семенюк Ольга Олександрівна

Методист ліцею - Крайнова Валентина Володимирівна

Головний бухгалтер - Матвейчук Світлана Володимирівна


ЯКІСНА ХАРАКТЕРИСТИКА СКЛАДУ ВИКЛАДАЧІВ

 • Старший викладач: 3
 • Викладач вищої категорії: 4
 • Викладач І категорії: 8
 • Викладач ІІ категорії: 1
 • Спеціаліст: 2

- кількість педагогічних працівників - 48 (15 із них викладачі);

- майстер виробничого навчання - 20;

- кількість обслуговуючого та технічного персоналу-40;

- загальна кількість працюючих - 99;

- відмінники освіти - 3.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031